Fórum

Příspěvky

Lu

15.2. 2021 / 23:19:43

Všechno nejlepší Milanovi k narozeninám! Ať mu to fouká ;-)

Petra

9.2. 2021 / 07:39:20

Milé Buty,

chci se s Vámi podělit o takový malý snový zážitek, který se udál dnes v noci a byl o Vás. Nebylo to poprvé a doufám, že to nebylo ani naposled a ještě víc doufám, že se brzy setkáme na koncertě, ale protože jsem realista, i když 'snový' na Barče to asi nebude. Ale pojďme k věci. Varuji, je to asi dost možná trochu intimní zpověď. Freud by měl jistě radost :)

Celé se to událo v Benešově. Snad v kulturním domě plném spousty sálů a zvláštní zahradou. Měla jsem tam mít koncert a zprvu se jednalo o malou, malebnou zahrádku s posezením, ne pro více jak 30 lidí. Hraju na piano, tak jsem se asi konečně rozhodla ty svoje skladbičky přivést na světlo boží. Bylo léto, lidé se scházeli a já byla nervózní. A najednou se stalo, že jsem měla být Vaším předskokanem. Připravuji se, chci hrát Mám jednu ruku dlouhou na tón 'e' a jenom, ten a beru to jako zkoušku před koncertem. Jenže najednou se dozvídám, že Vy už jste dorazili a já slyším Vaši hudbu...nevzpomenu si jaká to byla píseň, ale jsem si jistá, že to byla píseň, kterou moc nehrajete. Splašeně začínám pobíhat po kulturáku a hledat Vás, ale vždy když přiběhnu do jednoho sálu, na podiu stojí jiná česká kapela a zpívá Vaši píseň. Po dvou či třech pokusech najednou scházím ze schodiště a vidím před sebou nízce oplocený venkovní plácek, a zrak mi pomalu jede nahoru, stojíte tam Vy jako římští bohové, zpola ošaceni bílým plénem a je vidět vše. Máte tak nějak zahalenou jen levou polovinu těla, pravou nikoli a moc pěkně Vám to hraje :) Pak už si jen vzpomínám, jak se vše balí, na cigaretový nedopalek, tajemného vysokého člena Vaší kapely s dlouhými černými vlasy a probuzení....

Přeji všem klidný den, buďte zdrávi a sněte :) V mezích. Pusinku :*

olíí

5.2. 2021 / 23:07:12

Jo jo, čas na tvoření je ideální

Jirka

19.1. 2021 / 17:10:10

Můžu mít dotaz na kapelu, jak to vypadá s novou deskou? Momentálně si myslím, že je ideální čas se do něčeho pustit a vyždímat se. Jinak za mě Vlastík super. Milan byl ale také skvělý. Oba páni muzikanti!!!

petrnabasuvavrik

2.1. 2021 / 23:39:15

Píšu Vencovi. Vánoce jsou za námi a tak přeji lepší další rok. Vlastík s námi rozhodně bude pokračovat, tedy pokud politická vrchnost povolí koncerty. Nevím, proč Ti Vlastík nevyhovuje. Nám se líbí jeho kouzlení na klávesy , mnohokrát nám pomohl i v minulosti (na koncertě " Seretlek" i na CD). Dodává nám novou energii na koncertech a to je pro nás osvěžující. Ano, nikdo není takový hráč, jako byl pro nás Milan Nytra. Ale také nikdo není takový hráč jako je Vlastík Šmída! Těším se na setkání v lepších časech. Petr.

Lu

28.12. 2020 / 17:39:45

Ale no tak

Venca

25.12. 2020 / 14:53:48

Ahoj Buty, přejeme vám hezké Vánoce. Chceme se zeptat, jestli s vámi ještě bude hrát Vlastík Šmída, nemáme ho totiž rádi, tak bychom měli radost, kdyby s vámi už nehrál.

Arifkhan

22.12. 2020 / 05:36:02

Understanding the Differences Between a Consumer Thailand email address List and Residential Thailand email address List

It is significant for all Direct Thailand email address Marketers to comprehend the principle contrasts between a Consumer Thailand email address List and a Residential Thailand email address List. When using Direct Thailand email address Marketing for Business to Consumer offers, the inquiry consistently emerges, would you like a Consumer List or Resident List? Here are the subtleties for each rundown for you to settle on an informed choice on which rundown would turn out best for your mission.

The Residential Thailand email address List

The private Thailand email address list, likewise alluded to as the "Immersion List" or "Inhabitant List", is a walk succession mass Thailand email address list. Walk succession is the line of movement the postal help conveys the Thailand email address . The Resident List contains the total location, walk grouping number, and immersion report. This document is ordinarily routed to, "The Current Resident", with the alternative to yield names where accessible. This document is aggregated directly from the United States Post Office and incorporates each deliverable location. This information is refreshed month to month from Thailand email address transporters data.

The Saturation List additionally offers the [b][url=https://www.latestdatabase.com/thailand email address/] Thailand email address [/url][/b] choice of including organizations inside the territory, alongside the inhabitants. Many List Brokers don't give you the alternative to pull dependent on socioeconomics, in spite of the fact that they are accessible. This document permits you to pull normal age, pay and home estimations dependent on the normal inside a transporter course. It is essential to recollect you should have a mass Thailand email address license or utilize a nearby printer for this kind of Thailand email address .

The Residential/Business Saturation document is ideal for eateries, temples and any business that needs to arrive at each post box in a region. It is the best approaches to get your message out to everybody.

The Consumer Thailand email address List

The buyer Thailand email address list is a more focused on information base with a variety of socioeconomics to choose from. It is more customized than the Resident List, since it is routed to the specific top of easily recognized's name as opposed to current inhabitant. This information base likewise permits you to zero in on your principle objectives of your post office based Thailand email address mission to characterize precisely who might be keen on your offer or item. It is significant for all Direct Thailand email address Marketers to see how they can increase the value of their advertising endeavors by getting more focused in their Thailand email address list choices.

It could be more powerful to spending somewhat a greater amount of your advertising dollars on a customer Thailand email address list buy to guarantee you are placing your proposal into the correct hands. This will ensure better outcomes, expanded reaction rates, and expanded deals. The most mainstream chooses accessible include: Exact Age, Income, Home Ownership, Investible Assets, Net Worth, Personal Interests, Specific Mortgage Information, Purchasing Behavior and some more.

Most customer records are gathered from numerous information sources (for example phone registries, credit documents, Thailand email address responders, government records, and that's only the tip of the iceberg) and should be refreshed month to month (for example NCOA, Do Not Call, Do Not Thailand email address consistence). This information base ought to incorporate all essential postal administrative work required for your Thailand email address and be sent top notch.

All in all, there are some enormous [img]https://sxxylpyidnht.wpcdn.shift8cdn.com/wp-content/uploads/2020/11/Thailand-Email-List.png[/img] contrasts between these two documents. These clarifications should help in choosing which course to move in. Promoting Lists Direct needs direct advertisers to understand the significance of placing in the exploration prior to beginning any standard Thailand email address showcasing effort.

erik

19.12. 2020 / 01:25:36

Spamy tudyk něni sum - nejvyšši čas dať si rum !

Lu

17.12. 2020 / 23:07:53

Jé, tady už nejsou spamy! No totok :-)

1 2 3 4 5 6 171

Napiš svůj příspěvek

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Lu /15. 02. 2021/ Všechno nejlepší Milanovi k narozeninám! Ať mu to fouká ;-) více